» آرشیو » برگزاری مسابقات جهانی پرش با اسب ۲۰۲۳ در ایران
آرشیو - ورزشی
کد خبر:1547 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴

برگزاری مسابقات جهانی پرش با اسب ۲۰۲۳ در ایران

پرتو جنوب

سرپرست دبیرکلی فدراسیون سوارکاری از برگزاری مسابقات جهانی پرش با اسب و مسابقات جایزه بزرگ جام متالوکس از روز ۱۳ اردیبهشت به مدت ۳ روز خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، مصطفی دهدشتی با اعلام خبر برگزاری مسابقات سوارکاری در رشته پرش با اسب”۲۰۲۳ FEI CHALLENGE” استقبال سوارکاران کشورمان برای حضور در این رویداد را قابل توجه توصیف کرد.
وی بیان کرد: بیش از ۸۰ سوارکار برای مسابقات جهانی FEI CHALLENGE” اعلام آمادگی کرده اند که همگی از سوارکاران بسیار خوب و با تجربه کشورمان هستند و به مدت سه روز به عنوان جام متالوکس در باشگاه سوارکاری ابرش به رقابت می‌پردازند.
سرپرست دبیرکل فدراسیون سوارکاری در ادامه با بیان اینکه حداقل سن سوارکاران برای شرکت در این مسابقه ۱۴ سال و حداقل سن اسب ۶ سال خواهد بود افزود: این مسابقه در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و رده B بزرگسالان پیگیری و به قهرمان رده ۱۴۰ مبلغ ۷۰ میلیون تومان جایزه نقدی پرداخت می‌شود.
دهدشتی ضمن آرزوی سلامتی برای سوارکاران و اسب‌ها در این مسابقات، با اشاره به اهمیت این رویداد این نکته را متذکر شد: از اسب‌های شرکت کننده بدون اطلاع قبلی در مسابقات مورد نمونه گیری دوپینگ قرار خواهند گرفت ضمن اینکه سوارکاران می‌بایست گواهی سلامت اسب صادره از شبکه دامپزشکی محل باشگاه خود را به همراه داشته باشند.
وی بیان کرد: سارا توکلی مسئول برگزاری، سینا قدیری و حسین شیرافکن مدیران اجرایی رویداد، مونا هداوند خانی به عنوان سرداور، حامد علی محمدی به عنوان سرکلانتر و الکساندر از الجزایر و بهمن محمدزاده به عناون طراحان مسیر و حسین شفیعی به عنوان ناظر فنی، این دوره از رقابت‌ها می‌باشند.
Print Friendly, PDF & Email
  • ×