» آرشیو » پنجم مهرماه؛ بازدید از اماکن تاریخی گردشگری فارس رایگان است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:12648 | ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

پنجم مهرماه؛ بازدید از اماکن تاریخی گردشگری فارس رایگان است

پرتو جنوب

 تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصدی واحدهای اقامتگاهی در هفته گردشگری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس ضمن اشاره به اجرای ۶۴ عنوان برنامه در سطح استان فارس به مناسبت هفته گردشگری گفت: همزمان با فرا رسیدن پنجم مهر ماه روز جهانی جهانگردی بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری استان فارس برای کلیه گردشگران داخلی و خارجی رایگان است.

سید موید محسن نژاد در نشست خبری خود با خبرنگاران در تشریح برنامه‌های هفته گردشگری افزود: همچنین یکی از برنامه به مناسبت هفته گردشگری تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصدی اعمال شده واحدهای اقامتگاهی در راستای جذب گردشگر است تا مسافران در بازه زمانی هفته گردشگری در سفر به شهر شیراز از این تخفیف بهره مند شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس به تشریح برنامه‌های این هفته پرداخت و تصریح کرد: آموزش و معرفی مباحث گردشگری متناسب با سنین دانش آموزان در ۱۰ مدرسه شهر شیراز، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا، اجرای تورهای گردشگری برای دانشجویان رشته هتلداری و گردشگری، اجرای تورهای زیارتی، تاریخی و فرهنگی به منزله فرهنگ سازی در حوزه گردشگری و اجرای تورهای گردشگری ویژه سالمندان از جمله این برنامه‌ها است.

برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی، برپایی دومین رویداد گردشگری خوراک به میزبانی شیراز، اجرای تورهای گردشگری شهروندی، طبیعت گردی با رویکرد شعار سازمان جهانی جهانگردی با تاکید بر حفظ محیط زیست و محیط طبیعی بخش دیگری از برنامه‌های اجرایی در این ایام است که محسن نژاد به آن پرداخت.

وی از رونمایی سه کتاب در این هفته خبر داد و تاکید کرد: در هفته گردشگری سه کتاب با عناوین «بازارچه‌های محلی شیراز» به قلم مونا قربانی، «راهنمای گردشگری شیراز » از کریم خرمایی و کتاب «گذری بر پیشینه تاریخی روستای کرونی شیراز» به قلم عرفان کرونی، رونمایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس به شاخص‌ترین رویداد مهم این هفته در استان فارس اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره آموزشی با رویکرد گردشگری سبز در اقامتگاه‌های بوم گردی استان فارس از شاخص‌ترین برنامه این ایام است.

محسن‌نژاد از برگزاری رویداد های آموزشی در ۱۴ اقامتگاه بوم گردی سطح استان متناسب با شعار سال خبر داد و گفت: از ۳۰ واحد اقامتی اماده افتتاح در این ایام یازده واحد اقامتی به صورت برخط از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در قالب هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه، اقامتگاه بوم گردی، هتل سنتی، بوتیک هتل و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با بیان افتتاح این واحدهای اقامتی شاهد اشتغال‌زایی ۴۰۰ نفر خواهیم بود.

فارس، دومین استان در زمینه گردشگری سلامت

محسن نژاد ادامه داد: یکی از توانمندی‌های استان فارس در حوزه گردشگری، گردشگری سلامت است و در این حوزه فارس دومین استان برتر کشور پس از استان خراسان رضوی است و با توجه به انجمن حرفه‌ای که در این حوزه تشکیل شده است، این انجمن فعالیت جدی خود را در هفته گردشگری آغاز خواهد کرد.

گردشگری و سرمایه گذاری‌های سبز

در این نشست همچنین روح ا..روانشاد، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس خاطرنشان کرد: سازمان جهانی جهانگردی از روز پنجم تا یازدهم مهر ماه هفته گردشگری را با شعار “ گردشگری و سرمایه گذاری‌های سبز” نامگذاری کرد و از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شعار “ سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه گذاری سبز” به استان‌ها اعلام شد.

وی اضافه رد: برنامه‌های هفته گردشگری در قالب چهار محور حوزه دفاع مقدس، رویدادهای آموزشی، تورهای آشنا سازی شهروندان در حوزه زیارت، تاریخی، فرهنگی و سالمندان و برنامه‌های آموزشی با محوریت گردشگری سبز در تمام شهرستان‌های استان فارس برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس تاکید کرد: با توجه به فعالیت دبیرخانه دائمی رویدادهای گردشگری استان فارس، هر شخص، انجمن و سازمان برای تمام افراد و گروه‌هایی که در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی صاحب اثر و محتوا است با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی فارس و دبیرخانه دائمی، فضای لازم را در اختیار علاقه‌مندان برای تولید و انتشار محتوا قرار خواهد داد.

 خبرنگار و عکاس: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×