» آرشیو » استاندار فارس خبر داد: بهره برداری از بیش ۳۵ هزار میلیارد پروژه در دهه فجر
آرشیو - سیاسی - شهرستان
کد خبر:19696 | ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۵

استاندار فارس خبر داد: بهره برداری از بیش ۳۵ هزار میلیارد پروژه در دهه فجر

پرتو جنوب

استاندار فارس، از بهره برداری یک هزار و ۵۸۱ پروژه عمرانی در حوزه‌های مختلف با اعتباری افزون بر ۳۵۰ هزار میلیارد ریال در این استان همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس از بهره‌برداری یکهزار و ۵۸۱ پروژه عمرانی، خدماتی و زیرساختی با اعتبار بالغ بر ۳۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر ریالی رشد ۱۰۰ درصدی و از نظر تعداد پروژه، رشد ۱۰ درصدی داشته است.

 اوبا بیان اینکه بیشترین پروژه‌های در دست افتتاح و بهره‌برداری با ۳۸۲ پروژه مربوط به دهیاری‌های فارس است، افزود: شهرداری‌ها با ۳۰۱ پروژه و کمیته امداد فارس با ١٧۵ پروژه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

استاندار فارس بالاترین میزان سرمایه گذاری انجام شده در پروژه‌های در دست بهره‌برداری در ایام دهه فجر امسال را مربوط به سازمان صمت با ارزش اعتباری ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: شهرداری‌ها با ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و شرکت گاز فارس با یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

استاندار فارس با بیان اینکه بیشترین تعداد پروژه‌های در دست بهره‌برداری مربوط شهرستان شیراز است، عنوان کرد: شهرستان‌های نی‌ریز و لار نیز در مرتبه‌های بعدی قرار دارند همچنین از نظر ریالی شهرستان شیراز، نورآباد و لار به ترتیب حائز بیشترین حجم سرمایه‌گذاری در پروژه ها هستند.

ایمانیه همچنین در پاسخ سوال خبرنگاری درباره حجم پروژه های نیم تمام در افتتاحیه دهه فجر گفت: حجم پروژه های نیمه تمام استان حدود ۶ هزار پروژه است که بیش از ۱۰ هزار میلیاردتومان هزینه تکمی انها است .

استاندار فارس همچنین درباره وضعیت احداث سد تنگ سرخ گفت: طی تفاهم نامه با شهرداری و محیط زیست و آب منطقه ای این پروژه با حجم ابگیری ۱۲ میلیون متر مکعب در اسفنده ماه آغاز به کار خواهد کرد.

استاندار فارس از رشد اشتغال ۹۹ درصدی استان طی ۱۰ ماه گذشته خبر داد و افزود: درصد اشتغال ایجاد فارس در سال گذشته هم بی‌نظیر بود و این استان در بحث راستی آزمایی به رتبه نخست کشور دست یافت.

ایمانیه، میهمانان ویژه دهه فجر در فارس را وزیر دادگستری و سخنگوی دولت اعلام کرد.

*گرانفروشی قابل کنترل است

وی ادامه داد: در بحث اقتصادی و تورم نیز با توجه به اینکه مسئله استانی نیست، نمی‌توان اظهارنظر کرد اما در بحث گرانفروشی می‌توان با رویکرد نظارت و تدبیر به موقع، گام‌های خوبی برداشت.

*پروژه راه‌آهن اقلید-یزد امسال به بهره‌برداری می‌رسد

ایمانیه همچنین با بیان اینکه پروژه بزرگ راه‌آهن اقلید-یزد برابر اعلام وزیر راه و شهرسازی تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: طراحی کتابخانه مرکزی شیراز نیز تمام شده و وارد فاز عملیاتی شده است.

بیشتر بخوانید:

 اجرای بیش از ۵۰ عنوان برنامه در مساجد و بقاع متبرکه فارس در دهه فجر

 

*مولد سازی برای تکمیل قطعه هفت آزاده راه

وی در خصوص آخرین وضعیت آزادراه شیراز-اصفهان و قطعه هفت آن نیز افزود: با تامین مالی سرمایه‌گذاری مورد نیاز در قطعه هفت از طریق مولد سازی، انتظار می‌رود این قطعه تا پایان سال به مرحله اتمام و بهره‌برداری برسد.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: بخشی از بودجه راه آهن شیراز-بوشهر نیز با فروش نخستین محموله نفتی تامین و این پروژه به ۱۰ قطعه تقسیم شده که در هر دو استان در حال اجراست.

*فارس رتبه سوم کشور

ایمانیه در رابطه با مسکن ملی و آخرین وضعیت آن نیز گفت: فونداسیون ۵۵ هزار واحد مسکونی در فارس انجام شده و فارس منهای حوزه راه و شهرسازی لارستان از نظر تامین زمین در رتبه سوم کشور قرار دارد.

*رفع مشکل پروژه اهل بیت

وی یادآور شد: با امضای روز گذشته رئیس جمهور مشکل ۲۲ ساله پروژه اهل بیت در شرق صدرا نیز مرتفع شد.همچنین در بحث آورده شهرداری شیراز در محور قره پیری که نزدیک ۵۰۰ میلیارد تومان است، مقرر شد با تغییر کاربری و ایجاد ارزش افزوده، آورده شهرداری جبران شود اما به منظور جلوگیری از زمین خواری، کوه خواری و واسطه گری بنا شد که این پهنه دارای کاربری فضای سبز و جنگل‌ کاری شود

*۱۳۰ میلیارد تومان برای پارس و شهید سلیمانی

 ایمانیه همچنین از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای پروژه ورزشگاه پارس و ۳۰ میلیارد تومان برای ورزشگاه ۶ هزار نفری شهید سلیمانی خبر داد

استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بیان کرد: در فارس ۸۶۷ نامزد انتخاباتی تایید صلاحیت شده‌اند.

* احتمال برگزار نشدن انتخابات خبرنگاران رهبری در فارس

استاندار فارس با بیان اینکه برای مجلس خبرگان رهبری نیز ۲۰ نفر در استان تایید صلاحیت شده‌اند، عنوان کرد: تعداد نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در فارس ۵ نفر است که اگر تایید صلاحیت مجددی انجام نشود یا انتقال داوطلب از استان دیگری به فارس صورت نگیرد و تعداد داوطلبان به حد نصاب قانونی نرسد، انتخابات خبرگان رهبری در فارس برگزار نخواهد شد.

* به کسانی که ناهار و شام می‌دهند، رأی ندهند

ایمانیه تاکید کرد : بر روی سلامت انتخابات با هیچ کسی تعارف نداریم و مردم مراقب باشند به کسانی که ناهار و شام می‌دهند، رأی ندهند و افراد سالم، متخصص، متعهد و کارشناس که متناسب با جایگاه و آبروی استان باشند را انتخاب کنند.

وی یادآور شد: ۹۰ هزار نفر در فارس کار برگزاری انتخابات بر عهده دارند و در شهرستان شیراز و زرقان انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

استاندار فارس با بیان اینکه به دلیل موضوع تعارض منافی برادر یکی از داوطلبان انتخابات مجلس در شهر شیراز از کمیته های نظارت بر انتخاب حذف شده است تصریح کرد: ‌خود را در محض خداوند متعهد به بی‌طرفی می‌دانم و از صندوق‌های رأی به عنوان امانت صیانت خواهم کرد.

 خبرنگار: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×