» آرشیو » با تصویب مجلس؛ تبانی در پرداخت تسهیلات کلان بانکی جرم محسوب می‌شود
آرشیو - سیاسی
کد خبر:12803 | ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۴

با تصویب مجلس؛ تبانی در پرداخت تسهیلات کلان بانکی جرم محسوب می‌شود

پرتو جنوب

با تصویب مجلس هرگونه تبانی در پرداخت تسهیلات کلان بانکی، از جمله تأمین مالی ترجیحی برای سهامداران خصوصی و سایر اشخاص جرم محسوب می‌شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه ۸ مهر) و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم، تبصره ۲ بند ج ماده ۸ لایحه را به تصویب رساندند.

بر اساس تبصره ۲ بند ج ماده ۸، عبارت «هرگونه تبانی در پرداخت تسهیلات کلان بانکی، از جمله تأمین مالی ترجیحی برای سهامداران خصوصی و سایر اشخاص مرتبط با بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی و عدم بازپرداخت تسهیلات کلان بانکی» به انتهای بند «الف» ماده (۱) قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۱۳۶۹/۹/۱۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی الحاق می‌شود.

‌در ماده ۱ قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور آمده است که ارتکاب هر یک از اعمال مذکور در بند‌های ذیل جرم محسوب می‌شود و مرتکب به مجازات‌های مقرر در این قانون محکوم می‌شود:

‌الف – اخلال در نظام پولی یا ارزی کشور از طریق قاچاق عمده ارز یا ضرب سکه قلب یا جعل اسکناس یا وارد کردن یا توزیع نمودن عمده آن‌ها اعم‌از داخلی و خارجی و امثال آن.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بند چ ماده ۸ را مراعا گذاشته و بندالحاقی ۱ ماده ۸ را به منظور رفع ابهام به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×