» آرشیو » آیت‌الله دژکام در پیاده‌روی خانوادگی شهرداری شیراز مطرح کرد؛ استمرار فعالیت‌های ورزش همگانی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی
آرشیو - شهرستان - ورزشی
کد خبر:14469 | ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۲

آیت‌الله دژکام در پیاده‌روی خانوادگی شهرداری شیراز مطرح کرد؛ استمرار فعالیت‌های ورزش همگانی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی

پرتو جنوب

نماینده ولی‌فقیه در فارس بر تدابیر لازم در جهت استمرار ورزش و توسعه فعالیت‌های ورزشی به‌منظور تقویت سلامت و نشاط اجتماعی تأکید کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، به‌ مناسبت گرامیداشت هفته تربیت‌ بدنی پیاده‌روی خانوادگی با حضور جمعی از شهروندان و کارکنان شهرداری شیراز در ارتفاعات کوه نور دروازه قرآن و به همت اداره رفاه کارکنان شهرداری این کلان‌شهر برگزار شد.

این آیین در راستای حفظ سلامت و ترویج ورزش‌های همگانی با حضور آیت‌الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، معاونین، مدیران و خانواده بزرگ شهرداری شیراز برگزار شد.

استمرار فعالیت‌های ورزش همگانی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز با تبریک هفته تربیت بدنی اظهار امیدواری کرد: این‌چنین اقدامات با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و سلامت افراد جامعه پر تکرار باشد‌‌.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام با تصریح بر حدیثی از امام سجاد(ع) مبنی بر استمرار در کارها بیان کرد: هر کاری هرچند کوچک اما استمرار داشته باشد، از این رو باید مردم در امر ورزش با هدف حفظ سلامت خود استمرار را سرلوحه خود قرار دهند.

او گفت: شهرداری شیراز در جهات مختلف، فعالیت‌های چشمگیری انجام می‌دهد که ازجمله آن در مورد ورزش‌های همگانی است که کار خوبی است.

امام‌جمعه شیراز با ابراز تقدیر از شهرداری این کلان‌شهر به‌دلیل فعالیت بیش از ۵۰ مرکز و کانون در بوستان‌های این کلان‌شهر ابراز امیدواری کرد: این رسم و فرهنگ با پیگیری مستمر همه در شهر بیش‌ازپیش ترویج داده شود تا همگان بتوانند از این ظرفیت بهره‌مند باشند.

آیت‌الله دژکام از شهردار شیراز و مسؤولین امر ورزش در استان فارس خواست تا برنامه و تدابیر لازم در جهت استمرار ورزش و توسعه فعالیت‌های ورزشی را در دستور کار قرار داده و در برنامه‌های مدیریت شهری به‌صورت ویژه در راستای تقویت سلامت و نشاط اجتماعی برنامه‌ریزی شود.

نقش کلیدی و مهم شهرداری شیراز در توسعه زیرساخت‌های ورزشی

شهردار کلان‌شهر شیراز نیز اظهار کرد: امروز ما میزبان خانواده بزرگ شهرداری بودیم و این مراسم مورد استقبال بسیار خوب خانواده‌ها قرار گرفت.

محمدحسن اسدی گفت: هدف از برگزاری این برنامه ترویج ورزش همگانی و خانوادگی در سطح شیراز است و به‌صورت نمادین برگزار و قطعا این برنامه در محلات مختلف شهر شیراز برگزار خواهد شد.

این مقام ارشد شهری شیراز با تشکر از اداره رفاه شهرداری که به عنوان متولی برگزاری این پیاده‌روی بود، اعلام کرد: ما بر این باوریم که ورزش می‌تواند باعث شور و نشاط و سلامت جامعه شود.

اسدی گفت: شهرداری در ایجاد فضای ورزشی بسیار فعال بوده و با ایجاد زیرساخت‌هایی مانند سالن‌های ورزشی، زمین‌های فوتبال و زمین‌های چمن مصنوعی در این زمینه پیش‌ رو است.

او در ادامه گفت: افزایش سرانه ورزشی و زیرساخت‌ها در شیراز از جمله وظایف اداره کل ورزش و جوانان و دولت است، اما شهرداری شیراز با دارا بودن سالن‌های بسیار خوب در مکان‌های در دسترس توانسته نقش کلیدی و مهمی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی در شهر ایفا کند.

شهردار شیراز تصریح کرد: قصد و هدف ما توسعه فعالیت‌های ورزشی در جامعه و خانواده‌ها است و شهرداری هم به سهم خود در این توسعه کوشا است.

۵۵ ایستگاه ورزش صبحگاهی در مناطق یازده‌گانه شهرداری راه‌اندازی می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: در جلسات محله محوری مقرر شد که ۵۵ ایستگاه ورزش صبحگاهی در مناطق یازده‌گانه شهرداری راه‌اندازی شود.

محمدرضا هاجری اظهار داشت: بستر کاملا مهیا شده است تا در تمام نقاط شهر شیراز از قبیل بوستان‌ها، باغات خانواده و بانوان ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی فعالیت کند و برای راه‌اندازی در سایر نقاط شهر هم در دست اقدام است.

او تأکید کرد: شهرداری شیراز در کنار اقدامات فرهنگی برنامه‌هایی برای ورزش و سلامت و نشاط عمومی مردم داشته باشد.

قابل ذکر است، به رسم یادبود تعدادی جوایز به قید قرعه به کارکنان و خانواده‌های آنها تقدیم شد‌.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×