» آرشیو » امدادرسانی به یک هزار و ۱۳۵ مورد حادثه در فارس
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:14975 | ۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۱

امدادرسانی به یک هزار و ۱۳۵ مورد حادثه در فارس

پرتو جنوب

طی شش ماه نخست سال ۸ هزار و ۵۷۲ نفر حادثه دیده از خدمات امدادی هلال احمر استان فارس بهره بردند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی جمیعت هلال احمر استان فارس؛ مدیرعامل این جمعیت از امدادرسانی به هشت هزار و ۵۷۲ نفر حادثه دیده طی شش ماه نخست سال جاری توسط معاونت امداد و نجات این جمعیت خبر داد.

حسین درویشی با بیان اینکه این حوادث در حوزه هایی از قبیل جاده ای، کوهستان، سیل و  آبگرفتگی، خدمات حضوری و شهری صورت پذیرفته تشریح کرد: بیشترین عملیات امدادی این جمعیت در بخش های جاده ای و کوهستان بوده که جمعا سه هزار و ۹۶۵ نفر حادثه دیده خدمات امدادی و درمانی را دریافت کرده اند.

وی افزود: هلال احمر استان فارس با برخورداری از ۷۴ مرکز امداد و نجات در بخش های مختلف و همچنین مراکز پاسخگویی ستادی و شهرستانی یکی از بزرگترین جمعیت های استانی به شمار می آید.

فعالیت ۵۶۴۲ نفر نیروی عملیاتی در نیمه نخست سال

مدیرعامل هلال احمر فارس با اشاره به فعالیت پنج هزار و ۶۴۲ نفر روز نیروی عملیاتی در حوادث امداد و نجات استان افزود: یک هزار و ۵۵۰ تیم روز با ۷۹۹ دستگاه آمبولانس – عملیات بیش از ۴۶۰ نفر مصدوم را به مراکز درمانی منتقل نموده اند.

۱۹۴ عملیات تخصصی رهاسازی مصدوم در حوادث جاده ای بخش دیگری از فعالیت های نجاتگران هلال احمر فارس بود که درویشی به آن پرداخت.

این مقام مسئول در پایان از آمادگی این جمعیت امدادی جهت فصول پربارش خبر داد و اظهار کرد: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و اعلام وضعیت های هشدار در فصول پاییز و زمستان، جمعیت هلال احمر استان فارس تمامی تدارکات لازم را جهت امدادرسانی به موقع به هرگونه حادثه احتمالی را پیش بینی کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×