» آرشیو » هزینه درمان افراد ‌۳ دهک نخست جامعه، بیماران خاص و صعب العلاج، رایگان است
آرشیو - دانش و سلامت
کد خبر:13111 | ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۸

هزینه درمان افراد ‌۳ دهک نخست جامعه، بیماران خاص و صعب العلاج، رایگان است

پرتو جنوب

هزینه درمان افراد ‌۳ دهک نخست جامعه، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت، رایگان است.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، تمامی خدمات بیمارستانی تحت پوشش بیمه پایه در مراکز درمانی دانشگاهی، به صورت رایگان به افراد ‌۳ دهک نخست جامعه، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت، ارایه می ‌شود.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی» گفت: ۹۵ درصد از هزینه ‌های بستری خدمات تحت پوشش بیمه پایه در بخش دولتی بیمارانی که در ‌۳ دهک نخست قرار دارند را سازمان بیمه سلامت و ۵ درصد باقی مانده هم از طرح تحول نظام سلامت پرداخت می شود.

او ادامه داد: مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی که تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند نیز مشمول این قانون شده و هزینه‌ های بستری خدمات تحت پوشش بیمه پایه این بیماران نیز در بیمارستان های دانشگاهی رایگان است.

دکتر شریفی افزود: همچنین بیماران خاص و صعب العلاج در صورتی که در سامانه بیمه سلامت نشان دار شده باشند، علاوه بر دریافت سایر بسته های حمایتی، هزینه‌های بستری خدمات تحت پوشش بیمه پایه سلامت آنان نیز در بیمارستان های دانشگاهی رایگان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: در حال حاضر این شیوه نامه در تمامی بیمارستان های دانشگاهی در حال اجرا است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×