» آرشیو » یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری با رسیدساز جعلی
آرشیو - حوادث
کد خبر:13722 | ۱۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۱

یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری با رسیدساز جعلی

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی داراب از شناسایی و دستگیری کلاهبرداری که با استفاده از نرم افزارهای رسیدساز جعلی از مغازه داران طلافروش کلاهبرداری می‌کرد خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “علیرضا نوشاد” در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در پی مراجعه حضوری تعدادی از مغازه داران طلافروش مبنی بر اینکه فردی پس از خرید طلا با شگرد مجرمانه ارائه رسید جعلی از آنان کلاهبرداری کرده است، که موضوع با هدف شناسایی متهم و پیشگیری از افزایش تعداد قربانیان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با هماهنگی قضائی متهم که با مراجعه به طلا فروش دیگری قصد کلاهبرداری به همین روش را داشت را شناسایی و آن را سریعا دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی داراب با اشاره به اینکه متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی از بازاریان اقرار کرد، گفت: کلاهبردار برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.
سرهنگ “نوشاد” از کسبه و بازاریان خواست در خرید و فروش و پرداخت وجه از سوی مشتریان مراقب این قبیل کلاهبرداری‌ها باشند و پس از اطمینان از واریز پول، کالا را تحویل خریدار دهند تا مورد سوء استفاده و سرقت قرار نگیرند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×