» آرشیو » طرز تهیه مارمالاد انجیر
آرشیو - خانه خاص
کد خبر:8578 | ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۷

طرز تهیه مارمالاد انجیر

پرتو جنوب

قبل از اینکه طرز تهیه مارمالاد انجیر را توضیح دهیم، بهتراست بگوییم که اصلا مارمالاد چیست؟ اکثر افراد مارمالاد را با مربا یکی می دانند اما باید بگوییم که این دو کاملا با هم متفاوت هستند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایران کوک، برای تهیه مارمالاد میوه را به همراه پوست می پزند تا کاملا له شود، امادر تهیه مربا شما تکه های میوه را داخل شهد می توانید ببینید. مارمالاد، مربای خمیری شکلی است که تکه های میوه داخل آن وجود ندارد.

مواد لازم مارمالاد انجیر
انجیر تازه ۵۰۰ گرم
شکر ۱ کیلوگرم
آب ۱ لیتر
پودر ژلاتین ۱ قاشق غذاخوری
لیمو ترش ۳ عدد

طرز تهیه مارمالاد انجیر
برای تهیه مارمالاد انجیر ابتدا انجیرها را شسته و ساقه های آن ها را جدا کنید، سپس آن ها را به تکه های دلخواه برش بزنید.
لیموها را خیلی خوب بشویید. آن ها را از قسمت طول دو نیم کرده و سپس در همان راستا هر کدام از دو تکه را به برش های بسیار نازک تبدیل کنید.
داخل یک کاسه بزرگ حدود یک لیتر آب ریخته و لیمو ها و انجیر ها را به آن اضافه کنید. درب ظرف را با یک حوله یا پارچه تمیز بپوشانید. یک شب صبر کنید تا پوست لیموها کاملا نرم شود.
روز بعد مخلوط لیمو و انجیر را داخل یک قابلمه بریزید و به مدت یک ساعت و نیم با حرارت ملایم بجوشانید تا کاملا نرم شوند.
شکر و پودر ژلاتین حل شده در آب را اضافه کنید و اجازه دهید در مخلوط لیمو و انجیر حل شوند. در این زمان نیز حرارت باید ملایم باشد. حدود ده دقیقه صبر کنید. اکنون مارمالاد شما آماده است.
با دقت داخل شیشه های تمیز ریخته و درب آن ها را ببندید. شیشه ها را در جای خنک و یا یخچال نگهداری کنید. از این مارمالاد می توانید به مدت یک ماه استفاده کنید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×