» آرشیو » فعالیت ۲۸ واحد مرغداری شهرستان کازرون
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13078 | ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۹

فعالیت ۲۸ واحد مرغداری شهرستان کازرون

پرتو جنوب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: شهرستان کازرون دارای ۲۸ واحد مرغداری فعال با ظرفیت کلی یک میلیون و ۱۴۶ هزار و ۶۵۰در یک دوره پرورش مرغ گوشتی می باشد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون؛ حمید رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲ میلیون و هفتادو شش هزار قطعه جوجه ریزی انجام شده که حاصل تولید آن حدود ۳ هزار و هفتصد و سی و یک تن گوشت مرغ می باشد که سهم بسزایی در تولید گوشت مرغ استان را دارد.

وی در ادامه گفت :جهت احداث واحدهای مرغداری نیاز به مجوز تاسیس ،پروانه بهره برداری از نظام مهندسی با نظارت مستقیم جهاد کشاورزی می باشد و پرورش طیور سرمایه کمتری نسبت به سایر پرورش ها دارد و برای شروع به کار می توان از فارم های کوچک و متوسط به درآمد قابل قبولی برسید ودر کنار آن می توان با فروش محصولات مختلف نظیر کود مرغی درآمد جانبی نیز داشته باشید.

رشیدی خاطر نشان کرد: در هر واحد،  ۴ بار در طول سال جوجه ریزی انجام می شود.

این مقام مسئول افزود: امروزه نقش صنعت مرغداری در تامین امنیت غذایی کشور بر کسی پوشیده نیست و این صنعت با تولید مرغ و تخم مرغ نقش سازنده ای در تامین منبع پروتئینی جیره غذایی ما دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×