» آرشیو » گرامیداشت مقام والای مادر همزمان با همجدهمین سال فعالیت موسسه آموزش عالی زند
آرشیو - شهرستان
کد خبر:18456 | ۱۶ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۹

گرامیداشت مقام والای مادر همزمان با همجدهمین سال فعالیت موسسه آموزش عالی زند

پرتو جنوب

رییس موسسه آموزش عالی زند شیراز بر نشاط افزایی دانشجویان و تقویت بنیه علمی اساتید با رویدادهای فرهنگی، تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار پرتو جنوب؛ جشن میلاد حضرت زهرا (س) و آیین گرامیداشت مقام والای مادر همزمان با بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه تجلیل از بانوان دانشجوی متأهل و دانشجویان مادر در موسسه آموزش عالی زند شیراز برگزار شد.

نماینده وزیر علوم، تحقیقات وفناوری ظرفیت های شیراز را در حوزه علمی ارزنده برشمرد و خواستار توسعه مراکز دانشگاهی شد.

دکتر رحمت اله مرزوقی بابیان اینکه دانشگاه ها مسئولیت تحول آفرینی را بر عهده دارند و باید در مسیر حل مشکلات جامعه قرار گیرند، افزود: بنیان توسعه کشورها برمبنای منابع انسانی استوار است و بخش عظیمی از رسالت پرورش نیروهای کارآمد، متعهد و متخصص به دانشگاه ها سپرده شده است.

او خواستار حمایت بیشتر مدیران ارشد استان از مجامع دانشگاهی شد و خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات با هم افزایی مدیران در سطوح ملی، استانی و شهری برطرف می شود و چالش زدایی مشکلات دانشگاه ها از رسالت های اصلی مسئولان برشمرده می شود.

نماینده وزیر علوم، تحقیقات وفناوری اظهار داشت: موسسه آموزش عالی زند یکی از مراکز بزرگ آموزش عالی در سطح کشور محسوب می شود که افتخارات زیادی را در سطح ملی کسب کرده است.

دکتر مرزوقی با تبریک هجدهمین سالکرد تاسیس موسسه آموزش عالی زند شیراز تلاش های این مجموعه را در زمینه های علمی و فرهنگی مثبت ارزیابی کرد و افزود: نشاط افزایی دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در مناسبت های مختلف نسبت به آن اهتمام داشت.

وی در ادامه از تلاش برای حل مشکلات موسسات آموزش عالی خبر داد و بیان داشت: قدم های مثبتی در این راستا برداشته شده و در حال برنامه ریزی برای بهبود شرایط هستیم.

او از هدفگذاری برای تبدیل موسسه آموزش عالی زند به دانشگاه زند شیراز خبر داد و بیان داشت: شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت «ع» دارای استعدادهای شگرفی در حوزه های علمی است و باید ارتقا ظرفیت های آن را در دستور کار قرار داد.

دکتر مرزوقی با ابراز امیدواری نسبت به راه اندازی دانشگاه بین المللی حافظ در شیراز اظهار داشت: یکی از اهداف مهم دانشگاه ها ترویج ظرفیت های زبان شیرین فارسی در عرصه های جهانی است و در مجامع دانشگاهی می توان پذیرای دانشجویان بین المللی بود.

*

در ادامه این مراسم رییس موسسه آموزش عالی زند شیراز از تلاش برای نشاط افزایی دانشجویان و تقویت بنیه علمی اساتید خبر داد.

دکتر ابراهیم حسینی در آیین بزرگداشت روز زن و گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: دانشگاه ها رسالت های متعددی در حوزه های علمی و فرهنگی بر عهده دارند و موسسه آموزش عالی زند شیراز نیز برنامه ها و رویدادهای متعددی را در دستور کار قرار داده است.او عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری را زمینه ساز تعالی دانست و اظهار داشت: سیاست های جوانی جمعیت و فرزند آوری یکی از ارکان مهم برای تعالی کشور محسوب می شود و در موسسه آموزش عالی زند شیراز نسبت به انجام آن اهتمام ویژه ای داریم.

رییس موسسه آموزش عالی زند شیراز بر نشاط افزایی دانشجویان تاکید کرد و پیرامون موفقیت های موسسه آموزش عالی زند شیراز بیان داشت: این مرکز آموزش عالی در «جشنواره بین المللی حرکت» که با حضور بیش از هفتاد دانشگاه بزرگ و صاحب نام کشور برگزار شد به مقام های متعددی دست یافت.

دکتر حسینی با اشاره به استقبال فزاینده دانشجویان از رویدادهای علمی و فرهنگی موسسه آموزش عالی زند شیراز گفت: جمع آوری ایده های سازنده دانشجویان در رویدادهای دانش بنیان نقش ارزنده ای در پیشرفت کشور دارد و در تقویت پیوند دانشگاه با صنعت نقش سازنده ای ایفا می نماید.او با اشاره به این موضوع که فعالیت دانشجویان در موسسه آموزش عالی زند شیراز منحصر به فعالیت های تئوریک نمی شود، بیان داشت: بازدید دانشجویان از مراکز صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و غیره نقش سازنده ای در آشنایی بیشتر آنها با بازار کار و محیط جامعه دارد و این موضوع در موسسه آموزش عالی زند شیراز به صورت ویژه دنبال می شود.

رییس موسسه آموزش عالی زند شیراز سال تحصیلی جاری را پربار برای دانشجویان ارزیابی کرد و افزود: بنیه کادر علمی موسسه آموزش عالی زند شیراز با بهره گیری از اعضای هیات علمی جدید در ماه های اخیر به صورت چشمگیری تقویت شد به موازات آن امکانات زیرساختی دانشگاه نیز در مسیر رشد و ارتقا قرار گرفته است.وی افزود: پذیرش داشنجویان موسسه آموزش عالی زند شیراز در مقاطع بالاتر موید تلاش های سازنده ای است که در حوزه افزایش بار علمی و نشاط افزایی دانشجویان صورت گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×