» آرشیو » مقام سوم موسسه آموزش عالی زند شیراز در مسابقات استانی مناظره دانشجویان ایران
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:16720 | ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۸

مقام سوم موسسه آموزش عالی زند شیراز در مسابقات استانی مناظره دانشجویان ایران

پرتو جنوب

موسسه آموزش عالی زند شیراز در مسابقات استانی مناظره دانشجویان ایران موفق به کسب مقام سوم گردید.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مراسم اختتامیه مرحله استانی دوازدهمین دوره مسابقات مناظره ملی دانشجویان ایران ، آذرماه ۱۴۰۲ در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد.

این مسابقات به‌همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس و با همکاری دانشگاه شیراز برگزار شد که تیم‌های دانشجویی ۷دانشگاه استان در آن شرکت کردند.

مسابقات مذکور از ۶ آذرماه جاری به‌مدت ۶ روز در محل تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد که در نهایت ۲ تیم برگزیده از این استان به مرحله کشوری مسابقات مناظره ملی دانشجویان ایران که در اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد، راه پیدا کردند.

امیرحسین استقلال، رئیس جهاددانشگاهی فارس در مراسم اختتامیه مسابقات مذکور، شیراز را شهر سخن و گفت‌وگو و ادب برشمرد و گفت: در این مرحله از مسابقات ۳۵ تیم دانشجویی از دانشگاه‌های استان فارس شرکت کردند که به لحاظ تعداد تیم‌های شرکت‌کننده جزو یکی دو استان اول کشور هستیم.

وی با بیان اینکه به دلیل جایگاه استان فارس، دو سهمیه کشوری در مسابقات کشوری مناظره دانشجویان داریم، گفت: بحمد الهی مسابقات مناظره دانشجویان به شکل قابل قبولی در استان فارس برگزار شد و شاهد استقبال دانشجویان ۷ دانشگاه استان از این مسابقات بودیم.

امیررضا خرمدل، مدیر اجرایی سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس نیز در این مراسم گفت: هر ساله این مسابقات در سه مرحله استانی، منطقه‌ای و کشوری برگزار می‌شد اما امسال برای نخستین بار این مسابقات در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی مسابقات مناظره ملی دانشجویان فارس، از راه‌یابی دو تیم پندار از دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، آزاد اسلامی، فرهنگیان و پیام‌نور و تیم رویش از دانشگاه شیراز به مرحله کشوری این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: مرحله کشوری این مسابقات در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ با حضور برگزیدگان استان‌های مختلف برگزار خواهد شد.

خرمدل حضور ۳۵ تیم در این دوره از مسابقات را رکورد جدیدی برای استان برشمرد و گفت: ۱۴۰ نفر از دانشجویان در این مرحله از مسابقات از استان فارس شرکت کردند.

در ادامه این مراسم اسامی تیم‌های برگزیده مسابقات به شرح ذیل اعلام شد.

رتبه اول، تیم پندار با حضور محمدجواد اتابکی، زهرا نوروزی، محمدمهدی یزدانی و مینا شیبانی

رتبه دوم، تیم رویش با حضور محمدحسن کمالی سروستانی، علی قاسمی‌نژاد، امیررضا منعمی و زهرا مرادی علمدارلو

رتبه سوم، تیم جیوگی از موسسه آموزش عالی زند شیراز با حضور سیدعباس حسینی، امیرحسین محمدی، عاطفه عباس‌پور و فرانک اقتداری

تیم اخلاق، تیم آرزم از دانشگاه فرهنگیان شیراز با حضور ابراهیم محمدی، محمدعلی سلیمان‌پور، امیرعباس ملائی و محمدجواد موسی‌پور

یادآور می‌شود، پایان‌بخش این مراسم تجلیل از برگزیدگان این مرحله از مسابقات با حضور رئیس جهاددانشگاهی فارس بود.

رئیس موسسه آموزش عالی زند شیراز از نقش آفرینی دانشجویان در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تشکر کرد. حسینی دانشجویان را قشر جوان، باهوش و بااستعدادی خواند که پرنشاط و دارای انگیزه بالا، آرمان خواه و عدالت خواهند.

سید ابراهیم حسینی فضای جنبش دانشجویی در دهه اخیر را فضای مطالبه گری واقع بینانه دانست که در آن عقلانیت بر شور و احساسات غلبه دارد. از نشانه های مطالبه گری واقع بینانه رواج منطق گفتگو درباره چالش های اساسی جامعه است که دانشجویان سعی می کنند در کنار انتقادات ایده هایی نیز برای حل مشکلات ارائه دهند.

وی در ادامه به بسترهای موجود در دانشگاه برای فعالیت های دانشجویی اشاره کرد و گفت: به تناسب علاقه دانشجویان، انجمن های علمی، کانون های فرهنگی، تشکل های سیاسی، شورای صنفی، نشریات، گروه های ورزشی محلی برای فعالیت های دانشجویان است.

حسینی در ادامه ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمامی دانشجویان سراسر کشور خصوصا دانشجویان زند، از خداوند متعال سلامتی و پیشرفت و سربلندی کشور عزیزمان را خواستار شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×