» آرشیو » افتتاح و کلنگ زنی ۹۳۶ پروژه گازرسانی استان فارس در هفته دولت سال ۱۴۰۲
آرشیو - شهرستان
کد خبر:10359 | ۵ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۲

افتتاح و کلنگ زنی ۹۳۶ پروژه گازرسانی استان فارس در هفته دولت سال ۱۴۰۲

پرتو جنوب

برخورداری ۱۰ هزار و ۴۰۰ هزار خانوار شهری و روستایی و ۳۳۰ مرکز صنعتی از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری ۹۳۶ پروژه مهم گازرسانی همزمان با هفته دولت خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، میدانشاهی در نشست خبری که با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان فارس برگزار شد، با اشاره به پروژه های گازرسانی که در هفته دولت سال جاری در استان فارس به بهره برداری می‌رسند، اظهار داشت: عملیات گازرسانی به دو شهر جویم و رستاق، ۶۳ روستا و ۳۳۰ واحد صنعتی با موفقیت انجام شده و در پی این تلاش ها گاز طبیعی، گرمابخش خانه‌های ۱۰ هزار و ۴۰۰ خانوار در سطح شهرستانهای استان فارس می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با بیان این که اعتبار این پروژه ها بالغ بر ۲۲۰۴ میلیارد تومان است، اظهار داشت: همچنین همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی گازرسانی به ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی و ۴۱ روستا در سطح استان آغاز می‌شود.
میدانشاهی با اشاره به اینکه عملیات گازرسانی به صنایع با توجه به اهمیت اجرایی سازی شعار سال در دولت سیزدهم رونق و شتاب بیشتری به خود گرفته است اظهار داشت: عملیات گازرسانی به اقصی نقاط استان فارس فراتر از برنامه زمان بندی شده در حال اجرا است و قطار خدمت دولت سیزدهم با رویکرد گسترش عدالت محور خدمات و امکانات به پیش می راند. بر همین اساس استراتژی این شرکت نیز بر مبنای تبیین شعار سال بارگذاری شده و برای حمایت از صنایع و گازرسانی به مناطق دورافتاده از هیچ تلاش و ممارستی فروگذار نیستیم.
وی افزود: با اجرای پروژه های گازرسانی شاهد به حرکت درآمدن چرخ صنایع، اشتغالزایی و تبعات مثبت معیشتی هستیم که نقش ارزنده ای در رونق تولید، مهار تورم و با نگاهی دوراندیشانه تحکیم بنیان خانواده دارد و موتور محرکی برای بازگشت روستائیان از شهر به روستا و مهاجرت معکوس قلمداد می شود که خود باعث کاهش معظلات حاشیه نشینی شهری و حفظ فرهنگ، آئین و رسوم روستائیان می شود.
شایان ذکر است با بهره برداری از پروژه های هفته دولت، میزان بهره مندی استان پهناور فارس از شبکه گازرسانی به بیش از ۹۹ درصد می رسد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×