» آرشیو » توصیه های استاندارد در خصوص استفاده از کولرهای آبی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1978 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۹

توصیه های استاندارد در خصوص استفاده از کولرهای آبی

پرتو جنوب

با توجه به آغاز فصل گرما و استفاده گسترده مردم از کولرهای آبی با توجه به اقلیم منطقه و همچنین اجباری بودن استاندارد کولرهای آبی به اطلاع شهروندان عزیز می رساند که عرضه این محصول بدون علامت استاندارد ممنوع بوده و شهروندان گرامی در هنگام خرید این محصول میبایست به علامت استاندارد و کد ده رقمی و رتبه انرژی درج شده در پلاک مشخصات دستگاه توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس؛ رزمجو مدیر کل استاندارد فارس گفت: با توجه به حوادث گذشته مبنی بر برق گرفتگی افراد در نسخه جدید از استاندارد کولر مقرر شده، سازنده از کلید قطع دو قطب (فاز و نول) استفاده نماید که در این صورت هنگام قطع کلید، فاز و نول همزمان از دستگاه قطع می گردد و همچنین در ویرایش جدید استاندارد مربوطه مقرر شده، سازنده از کلید RCCB (کلید حفاظت جان) در مدار الکتریکی کولر استفاده نماید که در این صورت خطر برق گرفتگی بسیار کاهش می یابد.

رزمجو افزود: نصب و راه اندازی کولر باید توسط سرویسکار مجاز صورت گیرد و قبل ازراه اندازی دفترچه راهنمای کولر مطالعه شود و مسیر انشعاب برق و سیم کشی را کنترل نموده تا از صحت آن مطمئن شوید همچنین نصب فیوز مناسب در مسیر هادی فاز لازم و ضروری است وسیم ارت منازل را به ترمینال سیم ارت کولر وصل کنید.
رزمجو گفت: باید دقت شود از ریختن آب بطور مستقیم روی پوشال ها اجتناب گردد، زیرا احتمال خطر برق گرفتگی و یا سوختن الکتروموتور وجود دارد. در صورت تعویض پوشال ها دقت شود که تارهایی از پوشال خارج نشده باشد زیرا امکان انتقال آب روی قسمت های متحرک (پولی و تسمه) وجود دارد که باعث سوختن الکترو موتور می شود.

همچنین هر چند وقت یکبار پمپ کولر را کنترل نمایید چون در صورت جمع شدن خرده پوشال ها اطراف محور و یا داخل محفظه پمپ احتمال سوختن آن وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×