» آرشیو » آیین تجلیل از نیک اندیشان مجتمع خیریه تخصصی و فوق تخصصی رسول اعظم(ص) برگزار شد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:20406 | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۴

آیین تجلیل از نیک اندیشان مجتمع خیریه تخصصی و فوق تخصصی رسول اعظم(ص) برگزار شد

پرتو جنوب

آیین تجلیل از نیک اندیشان مجتمع خیریه تخصصی و فوق تخصصی حضرت رسول اعظم «ص» با عنوان «جشن قدم ۲» برگزار شد.

به گزارش پرتو جنوب، این مراسم با حضور جمع گسترده ای از خیران حوزه سلامت، مشاور عالی استاندار فارس، شهردار منطقه یازده کلانشهر شیراز، مدیران برخی از دستگاه های خدمات رسان، اعضای هیات مدیره موسسه خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» و جمعی دیگر از مقامات مسئول با همراهی اصحاب رسانه برگزار شد.

یکی از نیک اندیشان حوزه سلامت در این مراسم خواستار تداوم حضور خیران در امور عام المنفعه شد.

مهندس عبدالرحیم رحیم پور با تقدیر از دکتر شاه محمدی به منظور برپایی شایسته این مراسم گفت: تیم اجرایی موسسه خیریه حضرت رسول اعظم «ص» به همراه مجمع خیرین تامین سلامت فارس تلاش های زیادی برای پیشبرد این پروژه فاخر دارند.

او با پاسداشت یاد و خاطره همسر مرحومش، زنده یاد پروین حسن شاهی افزود: ایشان در زمان حیات منزل مسکونی خود را برای امور عام المنفعه حوزه سلامت اختصاص دادند و با وجود آنکه تا پایان عمر می توانستم در این منزل سکونت کنم، مقدمات فروش آن و رونق پروژه بیمارستان مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» را فراهم آوردم.

مهندس رحیم پور خاطرنشان کرد: به منظور نظارت شبانه روزی بر روند اجرایی مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» خواستار سکونت در یک واحد کانکس در مجاورت پروژه بودم که با اصرار هیات مدیره منصرف شدم. امروز با اهدای یک باب منزل یکهزار متری در خیابان قصرالدشت شیراز، با شعف دل در یک آپارتمان زندگی می کنم و تنها خواسته ام بهره برداری از بیمارستان مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» با کیفیتی مثال زدنی است.

وی با بیان اینکه در اجرای بیمارستان مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» تمامی دقت و مهارت خود را بکار می گیریم، بیان داشت: بسیاری از بیمارستان های سطح کشور را مورد بازدید قرار دادیم و در اجرای این پروژه مهم از بهترین کارشناسان و مشاوران بهره می بریم.

او با تاکید بر این موضوع که بیمارستان مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» در ایران بی همتا خواهد بود، اظهار داشت: باید محیطی را در بیمارستان فراهم کرد که بیماران علاوه بر رنج بیماری به افسردگی مبتلا نشوند و برای اجرایی سازی این موارد نظرات خود را به مهندسین مشاور که کارنامه پرباری در این زمینه دارند، ارایه داده ایم.

این نیکوکار گرانقدر در بخش پایانی سخنانش افزود: برای تجهیز بیمارستان از بهترین تکنولوژی روز دنیا بهره خواهیم گرفت.

مدیرعامل موسسه خیریه حضرت رسول اعظم «ص» در این مراسم گفت: این مجموعه با هدف برقراری عدالت در راستای دسترسی به خدمات تشخیصی و درمانی در شرق شیراز با حمایت نیکوکاران گرانقدر و مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس در حال احداث است.

دکتر جواد شاه محمدی با تقدیر از همراهی همیشگی خیران حوزه سلامت گفت: شرق شیراز در حوزه زیرساخت های سلامت و سرانه تخت های بیمارستانی با کمبودهای زیادی روبرو است و این درحالی است که باید پاسخگوی نیازهای شهرستان ها و استان های مجاور هم باشیم.

وی با بیان اینکه مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» مشتمل بر فازهای متعددی است، بیان داشت: فاز اول درمانگاه خیریه این مجتمع است که به همت نیکوکاران به بهره برداری رسید.

این درمانگاه در مدت دو سال با زیربنای حدود سه هزار و پانصد متر مربع و با همت خیرین شیرازی از جمله جناب آقای سید مهدی موسویان، مرحوم حاج مجید یقطین و مرحوم سیف الله امامی راد ساخته شد که جهت زنده نگهداشتن نام «دکتر جمشید امامی راد» پسر مرحوم سیف الله امامی راد با رضایت از خیرین این درمانگاه به نام ایشان نامگذاری شد.

این درمانگاه در حال حاضر به عنوان بزرگترین درمانگاه شرق شیراز می باشد که ماهانه ۳۰ هزار نفر از مراجعین خدمات تشخیصی و درمانی خود را با تعرفه های خیریه در این مرکز دریافت می نمایند.

او از خدمت رسانی به سیصد و شصت هزار بیمار طی یکسال گذشته خبر داد و افزود: طی دو سال اخیر با همراهی خیران و تلاش کارکنان این مجموعه توانستیم تعداد خدمات درمانگاه را بیش از سه برابر افزایش دهیم.

مدیرعامل موسسه خیریه حضرت رسول اعظم «ص» از عقد قرارداد با تمامی بیمه های پایه و تکمیلی خبر داد و افزود: افزایش پرداخت به استقبال حضور کادر درمان و ارتقای کیفی خدمات انجامیده است و در فرآیند جذب کارکنان تلاش بر این است که از افراد جویای کار توانمند ساکن در منطقه شرقی شیراز استفاده کنیم.

دکتر شاه محمدی از اجرای فرآیندهای هوشمندسازی در درمانگاه دکتر امامی راد خبر داد و افزود: با اتخاذ این راهکار شاهد افزایش کارآیی درمانگاه هستیم.

او با بیان اینکه درآمدزایی به گسترش دارایی های سرمایه ای انجامیده است، بیان داشت: با ارایه خدمات متنوع نیازهای درمانی مردم برطرف می شود و دیگر نیازی به مراجعه به سایر مراکز درمانی نیست.

وی با بیان اینکه ارایه تخفیف در درمانگاه دکتر امامی راد به بیماران نیازمند رشد ده برابری داشته است، بیان داشت: مهمترین هدف و رسالت ما ارایه خدمات مطلوب درمانی به بیماران محروم است.

مدیرعامل موسسه خیریه حضرت رسول اعظم «ص» در بخش دیگری از سخنانش افزود: با یاری نیکوکاران در حال ساخت بزرگترین مجتمع درمانی با زیربنای ۳۴۵۰۰ متر در منطقه شرق شیراز هستیم و تاکنون موفق به احداث ۱۴۵۰۰ مترمربع از سازه را اجرا کنیم.

دکتر شاه محمدی با تقدیر از مشارکت تمامی خیرانی که در امور عام المنفعه حوزه سلامت پیشگام هستند، بیان داشت: در سال گذشته تمامی تلاش خود را معطوف به اعتمادافزایی و جلب مشارکت خیران بزرگوار کردیم.

وی از بلندنظری مهندس رحیم پور و سایر خیران به عنوان عاملی برای پیشرفت عمرانی این مجتمع درمانی یاد کرد و افزود: نیکوکاری زنده یاد بانو پروین حسن شاهی و مهندس رحیم پور در تاریخ نیکوکاران شیراز به یادگار خواهد ماند.

او با بیان اینکه نام ساختمان این بیمارستان با تصمیم اعضای هیات امنا مجموعه و برای زنده نگهداشتن نام این بانوی نیکوکار شیرازی که تمام عمر پر برکت خود را صرف امور خیریه کرده است، به نام ایشان نامگذاری خواهد شد، اظهار داشت: چشم انتظار حضور خیران برای اتمام سایر بخش های مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» هستیم.

مدیرعامل موسسه خیریه حضرت رسول اعظم «ص» در بخش پایانی سخنانش از استقبال خیران در پیشبرد این پروژه بزرگ عمرانی قدردانی کرد و از انعقاد تفاهمنامه های جدید با نیکوکاران حوزه سلامت خبر داد.

یکی دیگر از سخنرانان این مراسم مشاور عالی استاندار فارس بود.

دکتر ناصر شمس از نیکوکاران به عنوان بهترین اقشار جامعه یاد کرد و افزود: تیم اجرایی موسسه خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» با اعتماد افزایی در میان خیران کارنامه پرباری در پیشبرد این پروژه بزرگ درمانی دارند.

وی با یادآوری این موضوع که تنها منبع درآمدی مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» مبتنی بر کمک های خیران است، گفت: بسیاری از محرومان در منطقه شرقی شیراز سکونت دارند و بهره برداری از این واحد بزرگ درمانی گام بلندی در راستای خدمت رسانی به آنها محسوب می شود.

او استقبال از ظرفیت های درمانگاه این مجتمع را نشانه ای از ضرورت احداث بیمارستان مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» ارزیابی کرد و از نیکوکاران دعوت کرد تا از مراحل ساخت این بیمارستان بازدید نمایند.

مشاور عالی استاندار فارس در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه کلانشهر شیراز از لحاظ گسترش زیرساخت های درمانی به توسعه متوازنی دست نیافته است و مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» نقش کلیدی در این عرصه ایفا می کند.

دکتر شمس حضور در جمع خیران را موهبتی بزرگ برشمرد و افزود: نیکوکاران در پرتو الطاف پروردگار متعال این فرصت را یافته اند که در عرصه عام المنفعه گام برداشته و سعادتمندی دنیا و آخرت خود را تضمین کنند.

بر اساس این گزارش شایان ذکر است در پایان این مراسم از سردیس زنده یاد حاج مجید یقطین و جناب آقای سید مهدی موسویان رونمایی شد و از نیک اندیشان حوزه درمان و سلامت به پاس همراهی شان در پیشبرد مجتمع خیریه درمانی حضرت رسول اعظم «ص» قدردانی به عمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×