» آرشیو » استاندار فارس در نشست خبری: افتتاح یک فواره در کازرون در هفته دولت، به شوخی می ماند/ انتصاب مدیران را با جدیت و بدون عجله پیگیری می‌کنیم
آرشیو - شهرستان
کد خبر:8646 | ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

استاندار فارس در نشست خبری: افتتاح یک فواره در کازرون در هفته دولت، به شوخی می ماند/ انتصاب مدیران را با جدیت و بدون عجله پیگیری می‌کنیم

پرتو جنوب

استاندارفارس گفت: تلاش می کنیم در توزیع اعتبارات و منابع، عدالت را رعایت کنیم و رسیدگی به شهرستانها را نیز در برنامه و مسیر خویش قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب، دومین نشست خبری دکتر محمد هادی ایمانیه با خبرنگاران و عکاسان بعد از ظهر یکشنبه ۲۵ مهرماه برگزار شد.
دکتر ایمانیه ضمن تأکید بر اتحاد رسانه های استان جهت کمک به پیشرفت و جهش استان فارس اظهار داشت: از هر جناح سیاسی، هر شهرستان و هر قومیتی که هستید، درد دلهای مردم را همراه با پیشنهادات به ما ارایه دهید تا با یاری شما، جهت رفع مشکلات مردم اقدام کنیم و با انعکاس اخبار امید بخش، استان را در سیکل مثبتی قرار دهید که روز به روز مشکلات حل شده و گره ها باز شود.
وی با بیان اینکه باید جلوی مهاجرت از روستاها را با تکیه بر روش های علمی و کارشناسی بگیریم، اظهارداشت: اگر وضعیت اشتغال و اقتصاد روستاها مورد توجه قرار گیرد و کرامت افراد حفظ شود، زمینه پایداری جمعیت در روستا فراهم می شود و شاهد مهاجرت به شهرها نخواهیم بود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سفر رئیس جمهور برای محرومیت زدایی به استان فارس اختصاص یافته است، گفت: این اعتبارات در زمینه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی هزینه خواهد شد.
ایمانیه در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره آزادراه شیراز ـ اصفهان گفت: توافقی میان وزارت دفاع و وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته و مقرر شد تا قبل از نوروز ۱۴۰۱ این آزادراه زیر بار ترافیک برود.

حمایت از سرمایه گذاری و تولید در استان
استاندار فارس با بیان اینکه اگر کسی در مسیر تولید اختلال می‌کند با ذکر مستندات و به صورت منصفانه به استانداری معرفی شود، اظهارداشت: اگر کسی و یا سازمانهای دولتی، چوب لای چرخ تولید بگذارند، این موضوع را طی نامه ای با استنادات لازم تحویل دفتر استاندار بدهید و من شخصا پیگیری خواهم کرد.
ایمانیه ادامه داد: اگرچه نرخ بیکاری فارس طبق آمارها ۷.۵ درصد است اما معیار اعلام بیکاری، متفاوت است و در عین حال تعداد بیکاران، شایسته استان پهناور فارس نیست.

افتتاح یک فواره در کازرون در هفته دولت، به شوخی می ماند
وی در پاسخ به گلایه اسلام پرست، مدیرمسئول پایگاه خبری پرتو جنوب درخصوص توزیع ناعادلانه اعتبارات در استان و توجه به مرکز استان و محرومیت برخی شهرستانها از جمله شهرستان کازرون و بعضا افتتاح فواره ای در این شهرستان به عنوان پروژه هفته دولت، اظهار داشت: افتتاح یک فواره به عنوان پروژه هفته دولت به شوخی می ماند و جای تأسف دارد. مقام معظم رهبری نیز بارها از عدم اجرای عدالت در کشور اظهار نارضایتی کرده اند و این شایسته یک نظام اسلامی و علوی نیست.
وی افزود: تلاش می کنیم در توزیع اعتبارات و منابع، عدالت را رعایت کنیم و رسیدگی به شهرستانها را نیز در برنامه و مسیر خویش قرار دهیم.
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه گردشگری، سلامت، صنایع تبدیلی، گیاهان دارویی، نفت و گاز و صنایع پائین دستی و معدن با زنجیره تولید ارزش و صنایع الکترونیک از جمله مزیت های استان فارس محسوب میشوند، گفت: فارس سرزمین ظرفیت های بسیار بالایی است که باید با مدیریتی مناسب به آنها پرداخته شود.

آبرسانی به روستاهای استان در اولویت است
نماینده عالی دولت در استان فارس آبرسانی به روستاهای استان را از جمله اولویت های جدی خود برشمرد و اظهار داشت: با جدیت تلاش میکنیم حتی یک روستا بدون آب نماند و در فصل گرما مشکلات روستائیان عزیز کاهش یابد.
وی با بیان اینکه سند آمایش استان فارس باید در مدت یک ماه فورا مورد بازنگری قرار گیرد، افزود: چشم انداز استان باید بازنگری شده و برنامه های واقعی برای مدیریت استان تهیه شود؛ همچنین باید رصد عملکردها و مطالبه گری مورد توجه باشد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه در زمینه تحقق عدالت کاستی هایی داریم،‌ گفت: باید در مسیر صحیح رفع مشکلات قرار بگیریم و به تدریج این کاستی ها را رفع کنیم.
دکتر ایمانیه تاکید کرد: از همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی که قصد فعالیت در هر حوزه ای در استان فارس داشته باشند به صورت جدی حمایت می کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: شورای برنامه ریزی نیازمند اصلاح است و تلاش میکنیم شورایی چابک و موثر و کارآمد برای پیشبرد برنامه های توسعه ای استان داشته باشیم.

پیگیری جهت رسیدگی به مشکلات رفاهی و معیشتی خبرنگاران
وی بر حمایت از اصحاب رسانه و رسیدگی به مشکلات رفاهی و معیشتی آنها تاکید کرد و گفت: پیشنهادات موثر و مفید در زمینه بهبود عملکرد رسانه ها از طریق اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس پیگیری خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هیچ مدیری در استان، حق ندارد از رسانه ها استفاده تبلیغاتی کند، گفت: اگر مدیری اصرار به انتشار عکس و مطالبی داشت به صورت محرمانه به من گزارش دهید تا رسیدگی و برخورد نماییم.

استاندار فارس به موضوع انتصابات مدیران استان اشاره کرد و اظهارداشت: در زمینه انتصاب مدیران جدید با جدیت، رعایت ضوابط‌ و بدون عجله و شتابزدگی عمل خواهیم کرد تا فعالیت های استان دچار حاشیه نشود.
وی افزود: تلاش ما بر انتخاب مدیرانی پاکدست، جهادی و فعال می باشد و نگاه سیاسی آخرین بحث در انتخاب مدیران است. به شما اطمینان می دهم که دچار سیاسی کاری و سیاسی بازی نخواهیم شد.

*شایان ذکر است نامه ای درخصوص مسایل و مشکلات شهرستان کازرون و پروژه های راکد و نیمه تمام این شهرستان توسط پایگاه خبری پرتو جنوب تهیه و تنظیم و به دفتر استاندار فارس تحویل داده شده که نتایج بررسی و پاسخ استاندار، متعاقبا به اطلاع مخاطبان محترم خواهد رسید.

خبرنگار: الهام ضرغام

Print Friendly, PDF & Email
  • ×