» آرشیو » گیر کردن دست دختر ۳ ساله درون چرخ گوشت
آرشیو - حوادث
کد خبر:4045 | ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۸

گیر کردن دست دختر ۳ ساله درون چرخ گوشت

پرتو جنوب

۴ انگشت کودک ۳ ساله به دلیل گرفتار شدن در لابه لای تیغه چرخ گوشت دچار آسیب جدی شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در تاریخ ۲۳ خرداد ماه ساعت ۱:۲۷ شب طی تماس با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش نشانی در جریان حادثه ای مبنی بر گیر کردن دست کودک درون چرخ گوشت در شهرک میانرود قرار گرفت که بلافاصله تیم های امدادو نجات ایستگاه های ۱۷و۶ را همراه با تجهیزات تخصصی به محل اعزام کرد.
متاسفانه در این حادثه ناراحت کننده، دختر بچه ۳ ساله براثر غفلت والدین دست خود را در چرخ گوشت فرو می برد که سبب گیر افتادن دست کودک درون چرخ گوشت می شود.
در این حادثه آتش نشانان بلافاصله قسمتی از چرخ گوشت را در محل باز کرده و سپس تیم عملیاتی، کودک را با خودرو اورژانس جهت ادامه انجام عملیات به بیمارستان نمازی منتقل کرده و عملیات رهاسازی دست این کودک با استفاده از تجهیزات تخصصی و تحت نظارت پزشکان متخصص آغاز شد. آتش‌نشانان ضمن برش‌زدن بدنه فلزی این چرخ‌گوشت خانگی موفق به رهاسازی دست  دختر بچه خردسال از داخل گلویی چرخ گوشت شدند.


پس از جداسازی قطعات فلزی این چرخ گوشت مشخص شد بر اثر شدت این حادثه متأسفانه ۴ انگشت این کودک به‌دلیل گرفتارشدن در لابه‌لای تیغه چرخ گوشت به‌صورت جدی آسیب دیده است.
لازم به ذکر می باشد بارها کارشناسان آتش نشانی به والدین توصیه می کنند که در کنار کودکان از چرخ گوشت استفاده نکنید یا آن را در محلی بگذارید که دسترسی کودکان به آن امکان پذیر نباشد، چرا که یک لحظه غفلت باعث آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×