» آرشیو » پیگیری پیشرفت و توسعه استان: از بهارستان تا پاستور؛ پیگیری های استاندار فارس در تهران
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9397 | ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۸

پیگیری پیشرفت و توسعه استان: از بهارستان تا پاستور؛ پیگیری های استاندار فارس در تهران

پرتو جنوب

دکتر ایمانیه در سفر خود به تهران، ضمن حضور در مجلس شورای اسلامی و دیدار با نمایندگان استان با حضور در وزارت نفت، سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت جهاد کشاورزی، رفع مشکلات و موانع موجود فارس را در سطح ملی پیگیری کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه در سفر هفتگی خود به تهران پیگیر حل مشکلات استان از طریق دستگاه های ملی شد.

استاندار فارس در ابتدا با دستیار ویژه وزیر نفت دیدار و گفتگو کرد. در این نشست پیشنهادات استان در حوزه این وزارتخانه به منظور قرار گرفتن در مصوبات سفر دوم رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات دولت به فارس که در آینده نزدیک انجام خواهد شد مورد بحث، بررسی و تبادل نظر و موافقت دوجانبه قرار گرفت.

در این سفر استاندار فارس با جمعی از نمایندگان مردم استان در محل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. در این نشست دکتر ایمانیه ضمن رسیدگی به برخی از مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان محترم در رابطه با حوزه انتخابیه شان، به بررسی و هم اندیشی با نمایندگان در خصوص لیست پیشنهادی مصوبات دور دوم سفر دولت پرداخت.

لزوم افزایش پروازهای با مبدا و مقصد استان فارس

در ادامه سفر چند ساعته دکتر ایمانیه به تهران، استاندار فارس با معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری به گفتگو پرداخت. در دیدار محمدهادی ایمانیه با حسن خوشخو؛ بر لزوم افزایش پروازهای با مبدا و مقصد شیراز و سایر شهرستان های استان که دارای فرودگاه های فعال و عملیاتی هستند تاکید شد. دکتر ایمانیه همچنین خواستار همکاری سازمان هواپیمایی کشوری و ایجاد تسهیلات لازم برای گسترش فعالیت شرکت های هواپیمایی فعال در استان فارس با اولویت شرکت های فعال بومی شدند.

وی همچنین با اعلام آمادگی مجموعه مدیریت ارشد استان در خصوص هرگونه کمک به ایجاد شرکت های هواپیمایی جدید در فارس با مرکزیت استان اظهار داشت: کمک به گسترش ناوگان عملیاتی شرکت های هواپیمایی که مرکزیت اصلی خود را در فارس قرار دهند در اولویت مدیریت ارشد استان است.

حمایت از کشاورزان از طریق تعاونی روستایی، با اختصاص تسهیلات

استاندار فارس در دیدار جداگانه با وزیر جهاد کشاورزی نیز به موضوعات مختلف این حوزه در استان پرداخت.اختصاص بخشی از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ از محل اعتبارات وزارت جهادکشاورزی به طرح‌های توسعه ای فارس و تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از طریق بانک عامل با همکاری سازمان تعاون روستایی برای خرید توافقی گوجه فرنگی از کشاورزان استان فارس عمده ترین مباحث مطرح شده از سوی استاندار فارس در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی بود که مورد موافقت مهندس نیکبخت قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×