» آرشیو » اصلاح هندسی و ایمن سازی معابر در سطح منطقه یک شیراز
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9639 | ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۳

اصلاح هندسی و ایمن سازی معابر در سطح منطقه یک شیراز

پرتو جنوب

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک شیراز از اجرای اصلاح هندسی معابر شهر با هدف روان سازی ترافیک خبر داد و گفت: ایمن‌سازی معابر و اصلاحات هندسی از مهم‌ترین پروژه‌هایی ترافیکی است.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ارتباطات و امور فرهنگی شهرداری منطقه یک شیراز، علیرضا سراجی معاون فنی و عمرانی منطقه یک گفت: هدف از اجرای طرح اصلاح هندسی معابر ساماندهی وضعیت عبور و مرور وسایل نقلیه و ارتقای ایمنی تردد عابران پیاده، تامین رضایت شهروندان و نیز کاهش مشکلات ترافیکی و تردد روان خودروها و ایمنی شهروندان است.

وی یادآور شد: تصادفات ترافیکی از عمده مشکلاتی است که ایمنی عمومی شهروندان را به خطر می اندازد و خسارات جانی و مالی قابل توجهی را به جامعه وارد می سازد بنابراین روان سازی جریان ترافیکی یکی از مهم ترین روش‌های مؤثر در بهبود کیفیت ترددها و جلوگیری از سوانح شهری است.

سراجی تصریح کرد: هم اکنون در برخی از معابر سطح منطقه (مشیر غربی، وکلا، سرباز، آسمان، خبرنگار و …) به‌ منظور ارتقای سطح ایمنی تردد و بهبود خدمت‌رسانی به شهروندان، اجرای نوسازی طرح های هندسی و ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در دستور کار قرار دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک افزود: همچنین به منظور ترویج فرهنگ انضباط ترافیکی، افزایش ضریب ایمنی و سهولت در تردد وسایل نقلیه و عابرین پیاده، قرارداد خرید و نوسازی تجهیزات ترافیکی با اعتبار یازده میلیارد ریال منعقد گردیده است.

وی اضافه کرد: به منظور سامان بخشیدن به حرکات عرضی عابرین پیاده در معابر و تقاطع‌ها، کاهش سرعت و روان سازی ترافیک ۱۲۰۰متر مربع خط کشی عابر پیاده و خط کشی سرعتگاه ها نیز انجام شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×