» آرشیو » رونمایی از پوستر طرح «حامیم ۲» در دانشگاه شیراز
آرشیو - شهرستان - فرهنگی هنری
کد خبر:8026 | ۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۶

رونمایی از پوستر طرح «حامیم ۲» در دانشگاه شیراز

پرتو جنوب

دومین دوره‌ی توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی سیاسی و اجتماعی باعنوان «حامیم ۲» به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط‌ عمومی دانشگاه شیراز، طی مراسمی با حضور هیأت‌رئیسه و جمعی از مسئولان دانشگاه شیراز،‌ از پوستر «دومین دوره‌ی توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی‌، سیاسی و اجتماعی حامیم ۲» رونمایی شد.

فعال‌کردن حلقه‌های میانی هدف اصلی طرح حامیم دو

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سجاد نیکخو، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز در این مراسم ضمن اعلام این خبر به تشریح برنامه‌های «حامیم دو» پرداخت و گفت: هدف طرح ملی حامیم، فعال‌کردن حلقه‌های میانی و فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه‌هاست. استفاده از ظرفیت فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه‌ها که رهبر معظم انقلاب در بیانیه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی از آن به‌عنوان حلقه‌های میانی یاد کرده‌اند، در این دوره مدنظر است.
وی افزود: تلاش داریم به شکل علمی و تحقیقی، طرح توانمندسازی دانشجویان با عنوان حلقه‌های میانی را در دانشگاه شیراز توسعه دهیم تا با بهره‌مندی از ظرفیت دانشجویان فعال، مطالبات رهبر انقلاب به نحو شایسته‌تری در جامعه پیگیری شود.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز خبر داد: در طرح «حامیم دو»، دفتر نهاد رهبری دانشگاه شیراز میزبان ۴۰۰ دانشجوی فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از دانشگاه‌های مختلف استان فارس اعم از دولتی، پیام نور و آزاد و همین‌طور دانشجویان استان کهکیلویه و بویراحمد خواهد بود که این دانشجویان پس از گذر از مصاحبه و بررسی رزومه، گزینش شده‌اند.
او ادامه داد: طرح «حامیم دو» به‌مدت یک هفته، از ۱۳ تا ۲۰ مردادماه، در پردیس ارم دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد و در طول این مدت، کارگاه‌های آموزشی و اردوهای مختلفی را باهدف توانمندسازی و کنشگری دانشجویان فعال فرهنگی سیاسی و اجتماعی برگزار خواهد کرد.
به‌گفته‌ی این مقام مسؤول، کارگاه‌ها و نشست‌های مختلفی ازجمله طرح کلی اندیشه‌های اسلامی، سیره‌ی حکمرانی علوی، بانوی تراز، همرزمان حسین (ع)، جهاد تبیین، تبیین دستاوردهای انقلاب،‌ دشمن‌شناسی تحولات منطقه و جریان‌شناسی فکر در طول این دوره برای دانشجویان برگزار می‌گردد. همین‌طور برنامه‌های جانبی دیگری مثل شبی با شهدا، بازدید از رصدخانه ابوریحان بیرونی و باغ‌موزه دفاع مقدس، اکران فیلم و… برای دانشجویان درنظر گرفته شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×