» آرشیو » گسترش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی حوزه ادبیات کودک و نوجوان در منطقه آمریکای لاتین
آرشیو - شهرستان - فرهنگی هنری
کد خبر:9902 | ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۹

گسترش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی حوزه ادبیات کودک و نوجوان در منطقه آمریکای لاتین

پرتو جنوب

فرهاد فلاح، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در شیراز، گسترش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان در منطقه آمریکای لاتین را یکی از اهداف بین‌المللی کانون عنوان کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون فارس، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اولین نشست «دور دنیا در ۸۰ روز» که با حضور جمعی از فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس برگزار شد، ضمن شرح سابقه فعالیت‌های فرهنگی و ادبی خود در منطقه آمریکای لاتین از سال ۲۰۰۸ میلادی و چاپ و انتشار بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در حوزه فرهنگ کودک و نوجوان، به وجود ظرفیت بالای بازار فرهنگی و ادبیات کودک و نوجوان در این منطقه اشاره کرد.


فلاح در ادامه گفت: مخاطب آمریکای لاتین در ذائقه خود انس با سمبل‌ها و آثار بصری را داراست و با عنایت به غنای فرهنگی و ادبی تولیدات ایرانی اعم از کتاب، انیمیشن، اسباب‌بازی و بازی‌های رایانه‌ای تولید محصول و محتوای فرهنگی و هنری و ادبی را یکی از راهکارهای گسترش فرهنگ و هنر در حوزه کودک و نوجوان دانست. وی لازمه انتقال مفاهیم و محتواهای فرهنگی و ادبی را آموزش و گسترش زبان فارسی و لزوم آشنایی با کدهای فرهنگی و تطبیق فرهنگی برشمرد.
معاون فرهنگی کانون افزود: در راستای پیشرفت در امر تولید، باید به سمت افزودن بخش واقعیت مجازی به کتاب‌ها و همچنین عرضه تولیدات در سکوهای دیجیتال بین‌المللی و سرمایه‌گذاری ویژه در این بخش‌ها گام برداشت.
این نشست با پرسش و پاسخ فعالان ادبیات کودک و نوجوان و معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه یافت.
اولین نشست «دور دنیا در ۸۰ روز» با اولویت «منطقه آمریکای لاتین» و محورهای: ادبیات کودک و نوجوان و نگاهی به فرصت‌های نقش‌آفرینی در حوزه کودک و نوجوان، شامگاه روز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ در شیراز برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×