» آرشیو » کشف گوشت شکار و اسلحه تک لول در شهرستان کوهچنار
آرشیو - حوادث - شهرستان
کد خبر:9559 | ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۵

کشف گوشت شکار و اسلحه تک لول در شهرستان کوهچنار

پرتو جنوب

مقداری گوشت شکار و یک قبضه اسلحه تک لول در شهرستان کوهچنار کشف شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، محمدامین بیرامی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون از کشف مقادیری گوشت شکار و یک قبضه سلاح تک لول در شهرستان کوهچنار خبر داد و گفت: در بازرسی از منزلی در شهرستان کوهچنار، گوشت یک فرد گراز و گوشت دو فرد خرگوش کشف شد.

بیرامی، در ادامه با اشاره به کشف سلاح تک لول ساچمه زنی مجاز و تعدادی فشنگ در شهرستان کوهچنار افزود: اعضای یگان حفاظت محیط زیست در این شهرستان در تلاشی خستگی ناپذیر برای حفاظت از محیط زیست می کوشند و از هیچ کوششی برای پاسداری از انفال الهی و عرصه های طبیعی این مرز و بوم دریغ نمی ورزند.

وی، خواستار برخورد قاطع و بازدارنده با شکارچیان شد و گفت: هجوم شکارچیان به مناطق محیط زیست و شکار بی رویه گراز و خرگوش آسیب جدی به این عرصه ها وارد می کند. لازم است با فرهنگسازی و ترویج انس با طبیعت جلوی تخلفات شکار در مناطق مختلف شهرستان کوهچنار گرفته شود.

این مقام مسوول ادامه داد: شکار غیرمجاز، موضوعی است که همواره در مباحث مرتبط با حفاظت مطرح بوده و از دغدغه های کارشناسان و علاقمندان به حیات وحش به حساب می آید. شکارغیرمجاز مقوله‌ای است که ضررهای جبران ناپذیری را به حیات وحش شکننده شهرستان های فارس وارد کرده است.

به گفته بیرامی، شکار غیرمجاز حیوانات برای طبیعت مضر است و آسیب زیادی به حیات وحش می‌رساند و گونه‌های کمیاب حیوانی را به سمت انقراض می‌کشاند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×