» آرشیو » هم افزایی دو قوه؛ عامل اصلی حل مشکلات کارخانه ITI
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9970 | ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۲

هم افزایی دو قوه؛ عامل اصلی حل مشکلات کارخانه ITI

پرتو جنوب

دکتر ایمانیه به جلسه اختصاصی ریاست جمهور در احیا کارخانه ITI و بازدید رئیس قوه قضاییه از این کارخانه اشاره کرد و گفت: از اهتمام جدی و قاطعانه روسای دو قوه سپاسگزارم؛ این توجه بر تسریع در راه‌اندازی مجدد کارخانه بسیار کمک کننده بوده است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس؛ دکتر محمد هادی ایمانیه در سفر به تهران در راستای پیگیری راه اندازی کامل کارخانه ITI, با دکتر محمد جواد شریف زاده؛ معاون امور بانکی بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد دارایی دیدار و گفتگو کرد.

استاندار فارس به مشکل مزمن شده کارخانه آی تی آی که ناشی از سوء مدیریت در خصوصی‌سازی بوده اشاره کرد و گفت: موضوع این کارخانه که باعث بیکاری صدها نفر از کارگران این مجموعه شده و مشکلات متعدد اجتماعی و اقتصادی برای استان و شیراز به وجود آورده، با همت روسای محترم قوه مجریه و قوه قضاییه حل شده به مدار تولید و رونق اقتصادی باز می‌گردد.

دکتر ایمانیه به جلسه اختصاصی ریاست محترم جمهور در این زمینه و بازدید رئیس قوه قضاییه از این کارخانه اشاره کرد و گفت: از اهتمام جدی و قاطعانه روسای دو قوه سپاسگزارم؛ این توجه بر تسریع در راه‌اندازی مجدد کارخانه بسیار کمک کننده بوده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شرایط در این کارخانه بدین صورت است که، کارخانه به شکل موقتی توسط شرکت آی تی ام سی به صورت اجاره شده و دستگاه‌ها و تجهیزات در حال بازتوانی مجدد است؛ فعلاً کارگران و مهندسین آی تی ام سی به صورت موردی در این کارخانه مشغول به کار هستند.

نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه واگذاری این کارخانه همچنان به شرکت‌های صاحب صلاحیت در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: شرکت کنندگان در مزایده این کارخانه و خریداران قدرت پرداخت یکجای هزینه‌ها را ندارند که با دستور رئیس محترم جمهور و همکاری بانک مرکزی مقرر شد تسهیلات مناسبی به فرد متقاضی و صاحب صلاحیت پرداخت شود تا انشاالله کار در این مجموعه اقتصادی به شکل رسمی آغاز شده و این کارخانه با تمام توان به مدار تولید بازگردد و همچنین زمینه اشتغال در استان را فراهم کند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×