» آرشیو » توسعه ورزش همگانی گامی بلند در کاهش آسیب های اجتماعی
آرشیو - ورزشی
کد خبر:8706 | ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۲

توسعه ورزش همگانی گامی بلند در کاهش آسیب های اجتماعی

پرتو جنوب

رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس، توسعه ورزش همگانی را گامی بلند در کاهش آسیبهای اجتماعی عنوان کرد.

به گزارش پرتو جنوب، در حاشیه تجلیل از خبرنگاران در روز خبرنگار در تالار حافظ شیراز، محمدرضا جعفری رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس گفت: روز خبرنگار روز تجلیل از سنگرسازان بی سنگری است که با قلم توانمند خود سعی در پیگیری و مطالبه گری را دارند و حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه قوت قلب ما در هیات های ورزشی هستند و در این جا ضمن گرامیداشت روز خبرنگار از همه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم که یار و مددکار ما در هیات های ورزشی هستند.
جعفری در ادامه گفت: یکی از روش‌های موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه، توسعه ورزش همگانی به خصوص در مناطق محروم شهر است.

رئیس کمیته روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان فارس گفت: با توسعه ورزش همگانی می‌توانیم گام موثری در جهت ایجاد نشاط، همدلی و توسعه سلامت جسمی و روحی درجامعه برداریم.

جعفری افزود: برگزاری پیاده‌روی‌های عمومی که با مشارکت و حمایت شهرداری شیراز اجرا می‌شود گام موثری در تحقق اهداف اجتماعی است.

وی گفت: یکی از روش‌های موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه، توسعه ورزش همگانی به خصوص در مناطق محروم شهر است.
وی با تاکید بر کم‌هزینه بودن ورزش‌های همگانی عنوان کرد: راه‌اندازی پیاده‌روی‌های خانوادگی ضمن ایجاد فرصت همدلی میان شهروندان در فضای سالم و فرصت در کنار هم بودن اعضای خانواده در زندگی مدرن امروزی، هزینه چندانی نیز در برندارد.
او عنوان کرد: همکاری یازده منطقه شهرداری گامی بلند در توسعه ورزش‌های همگانی در شرایطی که بی‌تحرکی و مشکلات و بیماری‌های ناشی از زندگی شهری، سلامتی بسیاری از شهروندان را تهدید می‌کند، قابل تقدیر و تشکر است.
جعفری با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی برای ایجاد تحرک و پویایی در جامعه گفت: درسال‌های اخیر شاهد فرهنگ‌سازی خوبی برای ترویج اهمیت و ضرورت ورزش در جامعه به انجام رسیده است.
رئیس کمیته روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان فارس گفت: رسانه‌ها نیز در ترویج این فرهنگ سهم موثری داشته‌اند و با انتشار خبر برگزاری این مراسم از قبل سهم بسزایی در دعوت شهروندان در این مراسم ایفا کرده‌اند که توسعه و پیشرفت ورزش استان فارس را در پی داشته است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×