» آرشیو » تشکیل و آغاز به کار ستاد مردمی‌سازی شهر صدرا با بهره گیری از مشارکت مردم
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13206 | ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۶

تشکیل و آغاز به کار ستاد مردمی‌سازی شهر صدرا با بهره گیری از مشارکت مردم

پرتو جنوب

ستاد مردمی سازی شهر صدرا با بهره گیری از مشارکت مردم، آغاز به کار کرد.

به گزارش پرتو جنوب، مهندس مهدی پوربهی، نماینده عالی دولت در شهر جدید صدرا، طی سخنانی کوتاه ضمن تقدیر از ادارات شهر صدرا که پای کار آمدند و امروز در رزمایش خدمت‌گذاری به مردم، میز خدمت را برپا کردند، گفت: دستاوردهای دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ و مکتب عاشوراست و اکنون نیز همچون سال‌های دفاع مقدس باید با تمام توان پای کار مردم بیاییم و به آنان خدمت کنیم.

نماینده عالی دولت در شهر صدرا با تصریح اینکه عقب ماندگی‌ها در شهر صدرا خیلی زیاد است به گونه‌ای که حدود ۳۶سال زمان نیاز است تا تمام کمبودها و مشکلات شهر رفع شود در عین حال این نوید را به شهروندان داد که با تشکیل کارگروه‌هایی این زمان را درمی‌نوردیم و با فرهنگ و کار جهادی با شتاب و سرعت زیاد مشکلات یکی پس از دیگری رفع می‌شود.

پوربهی با بیان اینکه سرفصل اقدامات ما در ارائه خدمات زیربنایی، روبنایی و حکمرانی اسلامی است، گفت: در بحث زیربنایی مهم‌ترین اقدام ما توجه به بخش حمل و نقل و تسهیل مسیر تردد شهروندان است که در این راستا محور دوکوهک به ارزش ۳۰ میلیارد تومان، بزرگراه شهید سلیمانی به طول شش کیلومتر با ارزش ۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و در محور قره‌پیری به طول ۱۰ و نیم کیلومتر نیز ۸۵ دستگاه ماشین سنگین برای ایجاد سه باند رفت و سه باند برگشت و دو خط ویژه در حال فعالیت شبانه‌روزی است و تا کنون ۱۸ پل از ۲۲پل احداث شده است و اکنون در مرحله زیرسازی است که امیدواریم شهرداری شیراز نیز هرچه سریع‌تر تملک سه کیلومتر انتهایی جاده را انجام داده تا به زودی شاهد دسترسی آسان و سریع شهروندان شریف شهر صدرا به شیراز باشیم.

او با بیان اینکه اتصال به آزادراه شیراز اصفهان نیز در دستور کار شرکت عمران صدرا است و تجهیز کارگاه در قطعه ۷ آزادراه نیز انجام شده است، گفت: درصدد هستیم از دو مسیر دیگر نیز اتصال به آزادراه را برقرار کنیم. اتصال بلوار مطهرنیا به سمت مجتمع وحدت بتن و بلوار جانبازان، اتصال بلوار شهید اقبالی به مجتمع مهر امام رضا، روکش آسفالت خلیج فارس، اجرای روشنایی بزرگراه شهید سلیمانی و محور دوکوهک، ایجاد مخازن آب در فاز دو، احداث تصفیه‌خانه کاملا هوشمند در شرق صدرا، انتقال دفع آب‌های سطحی در دو مسیر یکی به سمت ناحیه ۸۶ هکتاری و از مسیر مجتمع بناسازان رمضان از جمله اقدامات زیربنایی بود که مدیرعامل شرکت عمران صدرا به آن‌ها اشاره کرد.

مهندس پوربهی با بیان اینکه در بخش خدمات روبنایی تا کنون ۱۸ مدرسه را شرکت عمران صدرا ساخته است و اخیرا نیز ساخت یک هنرستان را آغاز کرده و ساخت هنرستان دیگری و باغ کتاب را نیز در دستور کار داریم، گفت: مسجد حضرت ابوالفضل علیه‌السلام با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد است و مجموعه مصلی نماز جمعه نیز در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع و اعتبار ۴۰۰میلیارد تومان در حال احداث می‌باشد. همچنین برای تامین امنیت مردم علاوه بر ساخت دو کلانتری، ساختمان مجموعه پلیس تخصصی نیز در دستور کار است که با انتخاب پیمانکار جدید سرعت کار افزایش یافته است.

نماینده عالی دولت در شهر صدرا با بیان اینکه در بخش حکمرانی ایرانی اسلامی، اولین اقدامی که انجام دادیم تشکیل ستاد مردمی سازی شهر صدرا است، گفت: با الگو گرفتن از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس اعتقاد داریم باید مردم به صورت جدی در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نقش فعال داشته باشند و از این رو با تشکیل و آغاز به کار ستاد مردمی سازی، جلسات را به طور منظم برگزار کرده و مصوبات خوبی داشته است از جمله احداث مجتمع بزرگ فرهنگی، مذهبی، ورزشی و تفریحی در فاز دو صدرا و شناسایی کمبودها و نیازها برای رونق گرفتن فعالیت‌ها در مساجد و محور قرار گرفتن مساجد از جمله مصوبات این جلسات بوده است. شناسایی مشکلات و پیگیری خواسته های مردم از مسئولین برعهده این ستاد می باشد و نقش به سزایی در حل مشکلات با بهره گیری از مشارکت مردم ایفا خواهد کرد.

پوربهی ضمن اشاره به پیگیری برای تسریع در تعیین شهردار صدرا گفت: اجرای طرح تفضیلی شهر صدرا را به جد دنبال می‌کنیم که نیاز به بازنگری دارد و منتظر اداره کل راه و شهرسازی هستیم که مشاور را انتخاب کند تا کار را جلو ببریم.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه جلو تغییر بی‌رویه کاربری‌های آموزشی، خدماتی و ورزشی را گرفته‌ایم، گفت: هر زمینی که برای خدمات عمومی واگذار شده اما طرف قرارداد اقدام به ساخت و ساز نکرده است را براساس مفاد قرارداد بازپس گرفته و با برگزاری مناقصه به افرادی که صلاحیت ساخت و ساز دارند، واگذار می‌گردد.

پوربهی با تاکید بر اینکه انجام اقدامات فرهنگی جزو مطالبات بنده است، از حضور پرشور مردم در روز عاشورا و راهپیمایی روز اربعین تشکر کرد و ضمن اعلام اینکه مشکل دارالقرآن رفع شده است، گفت: برای احداث آرامستان صدرا نیز جلساتی برگزار شده است که به زودی با هماهنگی استانداری فارس خبرهای خوش آن به اطلاع مردم عزیز صدرا خواهد رسید. او در پایان سخنان خود ضمن تشکر از همراهی و پشتیبانی امام جمعه شهر صدرا به شهردار جدید صدرا تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: همه مسئولین با اتحاد و همدلی دست در دست هم دهند تا شاهد پیشرفت و رشد همه جانبه شهر صدرا باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×